Život na Roatane
Pokojný život miestnych na Roatane znamená, že sa určite netreba nikam ponáhľať. Nečakajte život takého tempa, ako vo vyspelých krajinách či u nás. Na Roatane je život pokojný na toľko, že ak sa niečo nestíha, spraví sa to vtedy, keď sa to stíhať bude. Služby preto pre uvoľnenosť obyvateľstva nemusia byť stopercentné.

Podnebie, teploty a iné:
Podnebie v lete je ovpylyvňované monzúnmi a pôsobením vyoských teplôt. Turistické cesty pre našich klientov sa odporúčajú a celkovo prevádzkujú v zimných mesiacoch, keď si našinec môže užiť tropického slnka, keď všetci ostatní doma mrznú v zimnom daždivom a chladnom Slovenskom kraji. Teploty vody a vzduchu si v priemere môžete pozriež v tabuľke nižšie:

Mesiac

november december január február marec apríl máj
Vzduch°C 32 32 32 32 33 33 32
Voda °C 27 28 28 28 28 28 27

K večerom sa mierne ochladzuje. Pri vyššie položených veterných miestach najmä čo sa týka výletov do hôr a k horským úkazom, či prípadne sopkám sa odporúča tričko s krátkym rukávom, prípadne ľahká bunda.

Signály mobilných sietí, internet
Kvalita signálu v El Salvadoru môže rôzne kolísať, nič menej miesta s dosahom nie su problém. Na Roatane je situácia iná. Roamingové pokrytie pre mobilné siete našich turistou je preto nutné si overiť o konkrétneho mobilného operátora. Internetové pripojenie v hoteli v El Salvadore je zdarma aj na izbách, len nutný je vlastný sieťový kábel. V Roatane treba rátať s vyššími cenami za pripojenie ale taktiež s len málo miestami, kde je možné sa pripojiť. Preto treba s internetom rátať len krajne a to aj tak podľa možností hotela, prípadne lokalít ako mestá a nákupné centrá. Operačný systém je skôr orientovaný na Windows v angličtine a španielštine.

Zdravotná stránka cesty
Do krajiny nie su nutné žiadne očkovania, či zdravotné prípravky. Pri ceste musíte zohľadniť aj miestne zvyklosti a kraj, ktorý nie je typický pre našinca. Je potrebné dodržiavať obvyklé hygienické návyky, takže určite nič nepodceňovať. Pre prípad zvýšenej citlivosti sa odporúča ako prevencia pre prípadné problémy očkovanie proti hepatitíde, či všeobecné očkovanie proti žltačke. Ohľadom zdravotného poistenia sa môžete informovať priamo na stránkach www.eximtours.cz

Mena:
Hodnuraská lempira
Avšak v turistických oblastiach, trhoch a v hoteloch je bezproblémov platná americká mena.
Sprepitné nie je vždy podmienkou, no je vítané a je znakom uctenia si služieb. Je to tých v priemere 10% z účtu.

Časový posun:
Časový posun oproti našej krajine je 7 hodín späť. V prípade letného času je to 8 hodín späť.

More:
More na Roatane je pokojné, nie tak príliš ovplyvňované vlnami, keďže aj koralové bariéry a výška koralov pôsobí na vlnenie a hladinu, dočkáme sa výborných podmienok pre pokojné potápanie bez väčších silných prúdov, ale aj relatívne pokojné plávanie v mori. Pláže sú pieskové, s pozvolným vstupom do mora a čisté. Takmer vôbec zaľudnené, niektoré miesta ľudoprázdne po celý deň.