Ubytovanie:
Cesta na Roatan je uskutočňovaná cez El Salvador. Lety do El Salvadoru sa lietajú z Prahy počas letnej sezón s jedným technickým medzipristátím. Leteckou spoločnosťou Taca International potom zo Salvadoru do Roatanu a späť. Záleží na klientovi, aký pobyt si vyberie. Česky alebo slovensky hovoriaci delegát či sprievodca v hoteli Decameron Salinitas v El Salvadore, cesta v Roatane bez delegáta či sprievodcu. Zájazdy sú upravované tak, aby ich zvládali klienti každej vekovej kategórie, nejde o nijak extrémne náročné etapy zájazdu. Je však nutné, aby cestoval nie príliš teploty, zmeny tlaku a inak závažne citlivý klient. Je nutné dodržiavať pitný režim a vyhýbanie sa situáciám ako riskovanie vlastného života či cesty na vlastnú päsť do nepoznanej časti ostrova, hranie sa na dobrodruha v pralese s mačetou a podobné aj pousmievavé situácie.

Elektrina:
Striedavý prúd 115V americkej normy zásuvky (plieškové dvojkolíky) sú v hoteloch a ubytovacích kapacitách. Je nutný konvertor, ak chcete nabíjať mobilný telefón, či baterky. V elektro-predajniach je možné konvertor zakúpiť.

Ponuka ubytovacích kapacít:
Ak je momentálne zimná sezóna a zájazdy do tejto krajiny sú v plnom prúde, máte možnosť si vybrať z viacerých možných hotelov a ubytovacích zariadení, inak na veľmi dobrej úrovni. V hoteloch samotných potom môžete získať aj bližšie informácie o možnostiach potápania, o prevádzke potápačských kurzov, alebo ak sa zaujímate o prehliadku ostrova, informácie o požičaní automobilu, prípadne bicyklu.