Možnosti, ktoré Roatan ponúka
Roatan sa svojou navštevovanosťou a obľúbenosťou istotne nemôže rovnať s miestami ako je Kuba, či Dominikánska republika. V žiadnom prípade však nezaostáva svojou krásou a výnimočnosťou. Možno si vás tento zabudnutý prekrásny kút sveta získa oveľa viac, ako ktorákoľvek časť sveta. Prekrásne pláže s neuveriteľne bohatým a nedotknutým morským životom, tisíce druhov života obývajúce nepoškodené koraly, žiadne skupinky turistov premávajúcich sa po cestách v autobusoch. Ak ste si pri mnohých cestách zvykli na hromady turistov v skupinkách, či všade fotiacich japonských turistov, na Roatane nájdete skôr jednotlivcov, ktorí sa prišli zabaviť individuálne. Kde tam nájdete na pobreží nejakú vilu, či hotel. Oblasť navštevujú skôr majetnejší americkí turisti, vystavujú si na pobreží, ale aj vnútrozemí svoje prázdninové sídla a užívajú si vlastne ničím nerušený pokoj.

Pobrežie a more samotné umožňuje vodné športy, pokojné rybárčenie a potápanie. Ku všetkému nájdete miestneho, čo vám rád vo vašom pláne pomôže. Vnútrozemie však nie je vôbec pusté. Hustá zeleň a tropické stromy dávajú pocítiť pravého Karibského raja. Zvyšujúci sa záujem turistov však kontrastuje s obmedzenými ubytovacími kapacitami. Každoročne sa tu koná viacero rybárskych súťaží na otvorenom mori. Mnohí rybári si tak vyskúšajú svoje schopnosti a bojujú v rôznych súťažiach.

Najväčšie potápačské lokality a najvyhľadávanejšie miesta sa nachádzajú na západnej strane ostrova, obráteného smerom k pevnine Hondurasu. Potápačské strediská vás radi naučia čo treba, a ak máte svoju licenciu na potápanie, nie je problém si prenajať loď a vydať sa s priateľmi na odporúčanú lokalitu. Skutočný výlet pre dobrodruhov a milovníkov adrenalínu. Možno zatúžite trochu riskovať a spraviť tie najlepšie zábery pod vodou, aké vám budú priatelia závidieť. Máte možnosť, lebo Roatan je tu pre vás...