Cestovanie do Roatanu:
Slovenskí a českí turisti majú možnosť navštíviť tento zabudnutý raj práve prostredníctvom ponuky cestovnej kancelárie EXIM tours, a.s. V Českej republike. Do El Salvadoru však aj prostredníctvom slovenskej cestovnej kancelárie KARTAGO tours, a.s. Vždy v rámci zimnej ponuky v priebehu mesiacov november až máj. Pri cestách turistov z ČR a SR nie je potrebné mať žiadne špeciálne víza, či vstupné karty. Pri vstupe na územie krajiny Honduras (Roatan je jeho súčasťou) je nutný vstupný poplatok 4 USD a cestovný pas musíte mať platný minimálne 6 mesiacov ešte po návrate do vlasti. Inak hrozí komplikované nevpustenie do krajiny a tiež celkom komplikovaný návrat do El Salvadoru, odkiaľ sa výlety na Roatan podnikajú. Ak však vlastníte pas a národnosť inej krajiny, informujte sa o vstupe a podmienkach navštívenia týchto krajín na ambasáde svojej krajiny.

Let, lietadlo a Comfort Class
Let je prevádzkovaný leteckou spoločnosťou ČSA z Prahy do San Salvadoru – hlavného mesta El Salvadoru. Lietadlami typu A310 prípadne A300. Česká cestovná kancelária Eximtours zaisťuje sedadlo podľa želania, pričom je služba spoplatňovaná na 500kč jednej cesty za osobu. Rozšírené sedačky XL pri východoch sú spoplatnené 900kč za let a osobu. Konkrétnu sedačku je možné vybrať na stránkach cestovnej kancelárie a konkrétne miesto nahlásiť pri telefonickej rezervácií. Maximálna povolená váha batožiny pre osobu je 15kg.
TACA International – lety zo San Salvadoru na Roatan prostredníctvom TACA International (Salvadorská štátna letecká doprava) lietadlami typu Airbus A320 a TACA int. Patrí medzi najmodernejšie letecké flotily v Strednej Amerike.
Comfort Class – pre záujemcov o vyššiu triedu letov v triede Comfort Class sú ponúkané oddelené sedacie miesta s rozšírenými možnosťami stravovania, obmedzenou ponukou nealkoholických a alkoholických nápojov, polohovateľnými sedadlami, pred odletom samotným zákazníci čakajú v salóniku s občerstvením pre cestujúcich vyššej triedy. Počas letu je možné vybrať z bohatšieho video programu a k dispozícií Vám je vedúci kabíny. Váhový limit batožiny v CC je 20kg na osobu. Cena CC je 11 990kč pre oba smery samozrejme. Rezervovanie konkrétneho miesta podľa voľnosti je zdarma. Informácie o ďalších cenách nájdete na stránkach Eximtours.cz